Ny samarbeidspartner
Alfsen og Gunderson inngår samarbeid med Haver Niagara.
Alfsen og Gunderson har inngått avtale med Haver Niagara, en internasjonal leverandør av sikteløsninger og pelleteringsutstyr for krevende industrielle applikasjoner. Samarbeidet er et viktig steg i videreutviklingen av AGs tilbud til industri, bergverk og tunnelentreprenører i Norge og Norden.
Haver Niagara er kjent for robuste og presise løsninger innen sikting og pelletering, med utstyr som benyttes i prosesser der kapasitet, driftssikkerhet og produktkvalitet er avgjørende. Avtalen gir AG mulighet til å tilby et bredere spekter av løsninger, tilpasset både norske og nordiske forhold.

Sammen med AGs etablerte leveranseprogram innen støvfiltrering, materialhåndtering og prosessutstyr, kompletterer Haver Niagaras produkter helheten i prosessanlegg, både ved nye installasjoner og ved oppgraderinger av eksisterende anlegg.
Samarbeidet omfatter også tjenester knyttet til hele anleggets livsløp. Med støtte fra Haver Niagara og AGs eget serviceteam kan kundene få bistand til prosjektering, diagnostikk, leveranser av nye anlegg, ombygginger samt reservedeler og teknisk oppfølging i drift.
Avtalen styrker AGs posisjon som leverandør av komplette og driftssikre prosessløsninger i det nordiske markedet.
Tilbake