Faglig påfyll hos Yamada
Teknisk kurs hos Yamada ga nyttig innsikt og praktisk påfyll for teamet vårt.
Tidligere i april reiste tre av våre kollegaer til Nederland for å delta på teknisk og salgskurs hos vår leverandør Yamada. Turen bød på både nyttig faglig påfyll og sosialt samvær – en god kombinasjon!
På kurset fikk deltakerne en praktisk innføring i hvor enkelt Yamada sine pumper er konstruert, og en grundig gjennomgang av tilgjengelig tilbehør som lyddempere, filtre og pulsasjonsdempere – komponenter som både forlenger pumpens levetid og bidrar til et mer behagelig arbeidsmiljø.
Det ble også jobbet med prosessoptimalisering og analyse, og Yamadas spesielle Reset-knapp fikk stor oppmerksomhet. Dersom membranet setter seg fast, kan pumpen enkelt startes igjen ved hjelp av knappen – helt uten fysisk inngrep. En smart funksjon som forenkler hverdagen.
Yamada har et stort varelager og tilbyr korte leveringstider – inkludert mulighet for ekspressordre. For utvalgte produkter kan vi også tilby lagerføring hos oss, slik at kundene våre har rask tilgang ved gjenkjøp.
Vi setter pris på leverandører som satser på opplæring og utvikling – og benytter også anledningen til å gratulere Amira Elameen med ny rolle som ansvarlig for Yamada hos oss. Amira er godt kjent for mange av våre kunder allerede, og vi er glade for å ha henne i denne viktige rollen videre.
Tilbake