Gå til innholdet

Totalløsninger

I industrien er det mange hensyn som må tas, og kravene er høye til alt fra energieffektivitet og totaltkost til operatørvennlighet og finish. 

AG er leverandør av totalløsninger; vi tar hånd om prosjekter fra idèstadiet til operativt anlegg. 

Engineering

AG dimensjonerer og prosjekterer alle sine anlegg selv. Vi har lang erfaring med leveranser av turn-key anlegg i alle størrelser og kan vise til gode referanser. Våre erfarne ingeniører og samarbeidspartnere benytter 3D modellering, i form av Solid Works og andre anerkjente programmer, til å utføre totalberegninger av anlegget; strukturelle, akustiske, lufttekniske, termiske etc.

Produksjon

AG har lang erfaring med produksjon og logistikk når det gjelder komplette filteranlegg. Vi benytter faste samarbeidspartnere som er med på å opprettholde den høye kvaliteten. Produksjonen foregår i moderne lokaler med kvalifiserte fagarbeidere og moderne utstyr som møter dagens standarder.

Transport

AG har gode samarbeidspartnere på transport. Vi søker stadig å effektivisere prosjektgjennomføringen. Vår filosofi er derfor å gjøre mest mulig av arbeidet i verkstedet for å redusere tidkrevende montasje på plass. Vi leverer med bil, båt, fly og tog.

Montasje

Vi bruker faste partnere for produksjon og montasje. På denne måten holdes erfaringer i hevd og videreutvikles, noe som bidrar til høy at montasjen blir av høy kvalitet og effektivitet.

Automasjon og Elektro

AG har en egen automasjonsavdeling som kan bistå med programmering og feilsøking. I tillegg benytter vi oss av faste samarbeidspartnere innen tavlebygging og installasjon.

Utslippskontroll og instrumentering

Formålet med et filteranlegg er å redusere støvemisjoner til et gitt nivå. Enkelte kunder er pålagt, eller ønsker, å logge utslipp etter filteret. Dette gir mulighet for å avdekke slitasje og hull på filtermediet på et tidlig stadium. AG leverer flere ulike type måle- og loggeprinsipper. Valg av metode er avhengig av støvtype, plassering, erfaring og kundens behov og krav.

Kontakt

Avdelingsleder luftteknikk

+ 47 99 57 58 57
Reidar.Smeby@ag.no

Overingeniør

+47 90 01 44 36
Svend-Hermod.Sommerin@ag.no

Overingeniør

+ 47 91 10 35 53
Tomm.Johnsen@ag.no

Overingeniør

+47 91 10 03 38
Jarle.Hatlelid@ag.no

Senior Prosjektleder

+47 91 86 51 68
Odd.Gjersvoll@ag.no

Overingeniør

+47 93 93 60 32
Michal.Zurawski@ag.no

Prosjektleder

+47 95 09 56 68
anders.anderdal@ag.no

Prosjektleder

+47 97 30 55 25
Tor.Erik.Andersen@ag.no