Gå til innholdet

Trelasttørking

AG leverer høyeffektive trelasttørker med markedets mest energieffektive byggløsning og unike styring. Vi anser både Norge og Sverige som vårt hjemmemarked, og skreddersyr kammer- og kanalløsninger, avhengig av krav til kapasitet, kvalitet og fleksibilitet. I tillegg til å levere nye anlegg i rustfritt, er vi spesialister på oppgradering av eksisterende tørker.

<!--@Item.AltTekst-->

Kammer

Tørking i våre topp moderne kammer gir størst fleksibilitet i forhold til treslag og dimensjoner, og et spenningsfritt virke ved ønsket sluttfuktighet. Våre kammer er utviklet for maksimal kapasitet, kvalitet og servicevennlighet i et energiopptimalt bygg.

Les mer
<!--@Item.AltTekst-->

Kanal

I kanaltørken går tørkeprosessen kontinuerlig og sørger for effektiv tørking med lavt energiforbruk. Vi tilpasser kanaltørker etter kundens behov.

Les mer
<!--@Item.AltTekst-->

Oppgradering

Oppgradering av eksisterende anlegg kan i mange tilfeller være den beste investeringen. AG har lang erfaring med oppgradering og renovasjon av eldre anlegg.

Les mer
<!--@Item.AltTekst-->

Tekniske løsninger 

AGs 50 år lange erfaring med utvikling av trelasttørker, med stadig fokus på innovasjon, legger grunnlaget for våre velutprøvde løsninger.

Les mer

Kontakt

Produktansvarlig trelast

+47 93 04 46 86
Espen.Hugo.Holth@ag.no

Administrerende direktør

+47 40 41 31 04
Haakon.Bryhn@ag.no

Automasjon

+47 91 13 35 46
Helge.Knutzen@ag.no

Komponenter

+47 91 10 03 38
Jarle.Hatlelid@ag.no

Komponenter

+47 97 96 00 03
Ola.Kjelsaas@ag.no

Ressurskoordinator

+47 90 89 04 93
Oscar.Olsen@ag.no

Konstruksjon

+47 45952036
Per.Tollerud@ag.no