Gå til innholdet

Trelasttørking

AG leverer høyeffektive trelasttørker med markedets mest energieffektive byggløsning og unike styring. Vi anser både Norge og Sverige som vårt hjemmemarked, og skreddersyr kammer- og kanalløsninger, avhengig av krav til kapasitet, kvalitet og fleksibilitet. I tillegg til å levere nye anlegg i rustfritt, er vi spesialister på oppgradering av eksisterende tørker.

<!--@Item.AltTekst-->

Kammer

Kammertørking gir absolutt størst muligheter for klimastyring under tørkeprosessen og egner seg meget godt for grove dimensjoner og virke som skal tørkes til lav sluttfuktighet.

Les mer
<!--@Item.AltTekst-->

Kanal

I kanaltørken går tørkeprosessen kontinuerlig og sørger for effektiv tørking med lavt energiforbruk. Vi tilpasser kanaltørker etter kundens behov.

Les mer
<!--@Item.AltTekst-->

Oppgradering

Oppgradering av eksisterende anlegg kan i mange tilfeller være den beste investeringen. AG har lang erfaring med oppgradering og renovasjon av eldre anlegg.

Les mer
<!--@Item.AltTekst-->

Tekniske løsninger 

AGs 50 år lange erfaring med utvikling av trelasttørker, med stadig fokus på innovasjon, legger grunnlaget for våre velutprøvde løsninger.

Les mer

Kontakt

Produktansvarlig trelast

+47 22 70 77 13
+47 93 04 46 86
Espen.Hugo.Holth@ag.no

Administrerende direktør

+47 22 70 77 87
+47 40 41 31 04
Haakon.Bryhn@ag.no

Automasjon

+47 22 70 77 15
+47 91 13 35 46
Helge.Knutzen@ag.no

Komponenter

+47 22 70 77 36
+47 91 10 03 38
Jarle.Hatlelid@ag.no

Komponenter

+47 22 70 77 27
+47 97 96 00 03
Ola.Kjelsaas@ag.no

Ressurskoordinator

+47 22 70 77 21
+47 90 89 04 93
Oscar.Olsen@ag.no

Konstruksjon

+47 22 70 77 34
+47 45952036
Per.Tollerud@ag.no